Wystawa fotograficzna Marty Pruskiej - "Patrzeć z nadzieją"

Wystawa fotograficzna Marty Pruskiej - "Patrzeć z nadzieją"

5 maja 2009 roku odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "Patrzeć z nadzieją", której autorką jest Marta Pruska. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na codzienność dzieci z porażeniem mózgowym. Wystawa wpisana jest w ogólny program sejmowych obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Redakcja SwiatObrazu.pl objęła patronatem medialnym to wydarzenie.


Wystawa obejmować będzie ok. 16 barwnych fotografii, łączących wyrazistość portretu z zaangażowaniem reportażu. Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na codzienność dzieci z porażeniem mózgowym: przedstawienie największych problemów, z jakimi się borykają, np. uciążliwości z przemieszczaniem się, izolacja w szkole, trudy terapii, rehabilitacja oraz sytuacja rodziny. Integralną część każdej fotografii stanowić będzie towarzyszący jej tekst, pełniący nie tylko funkcję komentarza do przedstawionej sytuacji, ale przede wszystkim - charakteryzujący jej bohatera, jego codzienność, to, co jest mu bliskie lub  odwołujący się do konkretnego zdarzenia z życia. W ten sposób powstanie swego rodzaju odpowiedź dzieci na ich sytuację.

Fotografie reprezentować będą ?humanistyczne spojrzenie?, nawiązując do dorobku tzw. ?fotografii humanistycznej?. Projekt mieści się w nurcie tzw. ?sztuki zaangażowanej?, łączącej cele społeczne z artystycznymi.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem