Zanim kupisz... smartfon fotograficzny cz. 3

Zanim kupisz... smartfon fotograficzny cz. 3

W poprzednich odsłona serii poradników Zanim kupisz dotyczących smartfonów omówiłem zagadnienia bezpośrednio związane z fotografowaniem, takie jak np. wielkość i rozdzielczość matrycy, konstrukcja optyczna obiektywu, rodzaje autofokusa i stabilizacji obrazu. Jednak nawet jeżeli te elementy są bardzo dobrej jakości i spełnią Twoje oczekiwania, do pełnej satysfakcji konieczne jest zastosowanie odpowiedniego akumulatora, procesora, ilości pamięci RAM itp. W ostatniej części Zanim kupisz... smartfon fotograficzny skupię się na tych ważnych podzespołach, istotnych przy wyborze sprzętu bez względu na jego przeznaczenie.


Przed przystąpieniem do dalszej lektury, warto zajrzeć do poprzednich części Zanim kupisz... smartfon fotograficzny:

Skąd czerpać energię?

Akumulatory współczesnych smartfonów nadal często pełnią rolę ich pięty achillesowej. Wydajność ogniw poprawiła się w ostatnich latach, ale wciąż niezbędna jest rewolucja technologiczna, która sprawi, że smartfony będą mogły popisać się czasem pracy podobnym do komórek z przełomu XX i XXI wieku. Na razie trzeba cieszyć się tym co jest i  w większości przypadków godzić na niemal codzienne ładowanie.  
 
zanim kupisz, smartfon
Duże ekrany o wysokiej rozdzielczości, ciągłe połączenie z internetem, praca wielu aplikacji jednocześnie czy wreszcie aparat fotograficzny – to tylko kilka elementów znacznie obciążających akumulator w smartfonie. Niestety elementy zasilające nie nadążyły za rewolucją w urządzeniach mobilnych. W niektórych modelach udało się jednak znacznie poprawić rezultaty. Przykładem jest Lenovo P2, którego akumulator jest w stanie wytrzymać nawet 4 dni. Nie jest to jedynie zasługa pojemnego ogniwa 5100 mAh, ale również doboru podzespołów ograniczających zużycie energii. 
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem