Dla mnie zrobienie zdjęcia to akt miłości - Paolo Roversi podsumowuje ostatnie 20 lat

Dla mnie zrobienie zdjęcia to akt miłości - Paolo Roversi podsumowuje ostatnie 20 lat

„Chodzi o emocje i nastrój. Dla mnie zrobienie zdjęcia to akt miłości. To jest jak pocałunek. To jest wzajemna wymiana szacunku. To bardzo proste” - mówi Roversi, z paryskiego studia, w którym od prawie czterdziestu lat fotografuje. Teraz ostatnie dwie dekady twórczości włoskiego fotografa zostały zebrane na nowej wystawie w Nowym Jorku.


Nie jest trudno rozpoznać zdjęcia Paolo Roversi wśród innych. Dla niego fotografia jest zaproszeniem do odkrycia tego, co leży poza znanym, tworząc przestrzeń, w której wszystko jest możliwe. "Lubię być zagubiony w tajemnicach. Nie lubię wszystkiego wyjaśniać. Nie lubię pytać. W rzeczywistości nie szukam odpowiedzi. Jestem zadowolony z samego z pytania" - twierdzi.
 
Z tego powodu zatytułował swoją nową wystawę prezentowaną w Pace / MacGill w Nowym Jorku - "Wątpliwości". "Na zdjęciu zawsze widoczna jest część mnie"- mówi Roversi. W związku z tym nazywa swój proces "dawaniem obrazu", a nie "braniem". "Myślę, że zdjęcia nie są czymś, co widzimy - myślę, że zdjęcia są w nas. To coś, co wychodzi z naszego wewnętrznego świata: nasze wspomnienia, obsesje, emocje - wszystko to tworzy obraz".
Reklama

Fotografia produktów


Obraz sprzedaje. To stara i sprawdzona zasada, stosowana w praktyce przez każdego specjalistę odpowiedzialnego za promocję. Dlatego właśnie fotografia reklamowa stanowi przystań dla setek fotografów i trampolinę do wielkich artystycznych karier.

 

E-kurs Fotografia produktów kierujemy do osób, które mają znikome lub żadne doświadczenie w zakresie zdjęć produktowych, a chcieliby w niewielkim czasie zdobyć umiejętności zbliżone do tych, które posiadają profesjonaliści.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem