Kalendarz Lavazza 2016: Z ojca na syna - zapierające dech w piersiach fotografie Josepha Anthony Lawrenca

Kalendarz Lavazza 2016: Z ojca na syna - zapierające dech w piersiach fotografie Josepha Anthony Lawrenca

Tematem przewodnim kalendarza Lavazza 2016 jest dziedzictwo. Kalendarz przedstawia nowych Obrońców Ziemi: 12 współczesnych bohaterów poniżej 40 roku życia, którzy dzięki naukom przekazywanym z pokolenia na pokolenie bronią środowiska naszej planety.


Zagadnienie zmiany pokoleniowej jest również reprezentowane w kalendarzu Lavazza 2016 przez samego fotografa.  Lavazza w tym roku wybrała artystę uważanego za naturalnego następcę Steve McCurry - autora zdjęć z roku 2015. Joseph Anthony Lawrence, pseudonim Joey L, choć ma zaledwie 26 lat, w swoim portfolio posiada portrety hollywoodzkich gwiazd m.in. Roberta De Niro, oraz reportaże publikowane w magazynie National Geographic.
 
Fotografie w kalendarzu Lavazza 2016 uchwyciły zwyczaje i tradycje nowego pokolenia "bohaterów naszych czasów". To zwykli ludzie, którzy robią wielkie rzeczy - choćby Anayibe Pineda i jego ciotka Maria del Carmen, produkujący kawę w Huila w Kolumbii - w rejonie, w którym rośnie doskonały produkt, ale który dotknięty jest działami zbrojnymi partyzantów, czy Edulis Casanova, który wraz z rodziną produkuje kawę w El Aguacate w Republice Dominikany, na plantacji zniszczonej przez szkodniki.
 
Reklama
 
"To było bardzo trudne zadanie uchwycić prawdę o tych ludziach. W ich twarzach, w ich gestach zawarta jest opowieść o przeszłości i lepszej przyszłości" – mówi fotograf.
 
Co jest najważniejsze podczas fotografowania ludzi? Wszystko to, co wydarzy się przed naciśnięciem spustu migawki. "Wcześniej, staram się zrozumieć kulturę ludzi, których fotografuję, dużo czasu poświęcam również na obserwację miejsca i światła. Bohaterowie moich zdjęć czują się komfortowo, są zaangażowani w tworzenie fotografii, i co najważniejsze mają do mnie zaufanie – wiedzą, że nie zmienię ich oblicza i wizerunku na fotografiach. Chcę ich zrozumieć, i daję im szansę, aby oni zrozumieli mnie" – dodaje fotograf.
 
"W tym roku tematem jest zmiana pokoleń; kalendarz Lavazza 2016 nawiązuje do rocznicy naszej firmy - obchodzi ona 120 lat istnienia, w tym czasie nastąpiły cztery pokoleniowe zmiany" - podkreślił Francesca Lavazza.

Zobacz także


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem