Nie wszystkie ujęcia są bezpieczne dla niemowląt

Nie wszystkie ujęcia są bezpieczne dla niemowląt

Większość osób zapytana o zdjęcia niemowląt, wskaże na kolorowe i ładne fotografie słodziutkich bobasków Anne Geddes, poubieranych w urocze czapeczki, spoczywające na płatkach kwiatów, w kielichach kwiatowych, na mięciutkiej pościeli, w doniczkach czy innych przedmiotach, w których pojawienie się maluszka jest dość nieoczekiwane. Są bardzo urocze, ale czy modele są bezpieczni? Niektórzy fotografowie widząc takie zdjęcia myślą, że mogą je bez problemu odtworzyć. Niestety - nie będąc odpowiednio przeszkolonym, nie znając zasad bezpieczeństwa mogą narazić zdrowie niemowląt.


Victoria Mackenzie, szkocka fotograf i właścicielka studia fotograficznego Tiny Feet podzieliła się praktyczną wiedzą z zachowania prawidłowych technik i procedur bezpieczeństwa podczas wykonywania bajkowych ujęć niemowląt. Mackenzie, która przeszła kilka szkoleń z położnymi dotyczącymi motoryki niemowląt przekonuje: "Kreatywne i artystyczne fotografie noworodków powinny być tworzone wyłącznie z pomocą programów graficznych, dzięki którym osiągamy efekt Anne Geddes".

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem