Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Czy na pewno lubimy nowości?

Ostatni pstryk mody - sprzętowe obsesje. Czy na pewno lubimy nowości?

Obserwując rynek fotograficzny, a przede wszystkim komentarze fotografujących dotyczących jego rozwoju można zauważyć kilka nieco sprzecznych prawidłowości. Z jednej strony mamy do czynienia z szalonym rozwojem technologicznym, gdzie takie „drobiazgi” jak możliwość wykonywania zdjęć amatorskim aparatem kompaktowym z czułością 6400 ISO stały się już codziennością, z drugiej zaś szalony konserwatyzm wielu użytkowników, którzy wprawdzie chcą, żeby było szybciej, lepiej, więcej i jaśniej, ale też żeby przy okazji nic się nie zmieniało. Przykładem tego mogą być choćby reakcje bardziej doświadczonych fotografów na niektóre z kierunków, w jakich ewoluuje rynek.


Inspiracją do napisania tego tekstu stały się niektóre komentarze, jakie miałem okazję ujrzeć zarówno na łamach SwiatObrazu.pl jak i w innych serwisach polskich oraz zagranicznych pod artykułami dotyczącymi deklaracji (fakt, że nieco buńczucznej) dotyczącej przyszłości systemów bezlusterkowych Olympusa. Oprócz ciekawości i uwag technicznych pojawiały się bowiem dość liczne deklaracje w stylu "bezlusterkowce to porażka" oraz sugestie, że profesjonalny aparat cyfrowy to lustrzanka i nic innego.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem