Surrealizm w rzeczywistości - wciągające portrety z lustrami

Surrealizm w rzeczywistości - wciągające portrety z lustrami

Fotograf Lin Yung Cheng występujący także pod pseudonimem 3cm przygotował surrealistyczną serię portretów - Ich wyjątkowy charakter udało mu się uzyskać dzięki bardzo pomysłowemu wykorzystaniu luster, które budują zabawę z perspektywą, pozwalającą na uzyskiwanie całkiem nowych znaczeń. Prosty zabieg pomógł zdublować ludzkie kończyny, co wprowadza do fotografii ciekawy nastrój. Zobacz serię jego prac.


Lin Yung Cheng wykorzystał lustra, aby przekształcić swoich modeli w postaci przypominające kosmitów. Efekt jego pracy jest bardzo intrygujący i zapadający w pamięć. Jak sam mówi jego styl fotografowania mocno nawiązuje do surrealizmu, jednakże sam chciałby definiować swoje pracy jako "surrealizm zakotwiczony w rzeczywistości". Jego zdaniem lustro stanowi przedłużenie rzeczywistości, które pozwala ciału wejść w inne ciało i zostać przebudowane oraz przeformowane. Jego styl jest oparty na poezji, która odbywa bardzo ważna rolę w procesie twórczym tego fotografa. "Czytam sporo poezji, która uruchamia moją wyobraźnię, a słowa łączą się z moim życiowym doświadczeniem, prowadząc do powstawania moich prac" zdradza fotograf. 
 
Poza portretami z wykorzystaniem lustra Lin Yung Cheng dzieli ciała modeli także w inny sposób. Rysuje na ciałach modeli figury geometryczne - trójkąty, koła i prostokąty - które powodują wciągające zaburzenia perspektywy i iluzje optyczne. Poniżej możesz znalźć wybrane prace tego artysty, a więcej jego dzieł znajdziesz na Instagramie. 
 

Portrety pokazujące surrealizm za pomocą prostych zabiegów opartych o wykorzystanie luster i figur geometrycznych

portrety


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem