Historia zdjęcia, które zdobyło nagrodę Pulitzera

Historia zdjęcia, które zdobyło nagrodę Pulitzera

Całkiem niedawno fotograf Associated Press Emilio Morenatti podarował starszej parze odbitkę fotografii, na której ludzie Ci wymieniają się pocałunkiem, w obliczu walki z pandemią COVID-19. Obraz ten stał się jednym z najbardziej ikonicznych przedstawień wpływu pandemii na osoby starsze. Fotograf zdobył w tym roku nagrodę Pulitzera za swój materiał, dokumentujący życie starszych osób w Hiszpanii, zmagających się z zagrożeniem wirusem.


Nagroda Pulitzera za materiał o walce z COVID-19

Wśród świetnych zdjęć tego autora znajduje się obraz przedstawiający 82-letnią Augustinę Cañamero i 85-letniego Pascuala Péreza, którzy obejmują się i całują poprzez plastikowy ekran chroniący ich przed zarażeniem. Para w tym momencie przebywała w domu opieki w Barcelonie, gdzie zastosowano różne środki mające na celu zapobiegnięcie rozprzestrzenianiu się wirusa. Augustina Cañamero i Pascual Pérez są małżeństwem od prawie sześciu dekad i uścisk ten wywołał wielkie emocje nie tylko u nich, ale także wszystkich, którzy byli jego świadkami - w tym także fotografa.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem