Statek NASA wkrótce uchwyci niesamowite widoki Ziemi i Księżyca

Statek NASA wkrótce uchwyci niesamowite widoki Ziemi i Księżyca

Należąca do NASA rakieta Artemis 1 wyniosła w kosmos statek kosmiczny Orion, wyposażony w wiele aparatów i mający wykonać wiele nowych unikatowych zdjęć Ziemi oraz Księżyca w wysokiej rozdzielczości.


Na statku i rakiecie SLS, która go wyniosła w przestrzeń kosmiczną, znajdują się łącznie 24 kamery, z których 16 umieszono na Orionie. Posłużą one do dokumentowania Ziemi i Srebrnego Globu, a NASA wyjaśnia, że każda z kamer jest wstępnie zaprogramowana do obrazowania poszczególnych etapów misji Artemis 1. 

Artemis 1 wykona kolejne zdumiewające zdjęcia Księżyca 

W rakiecie cztery kamery wokół sekcji silnika są skierowane w górę w kierunku Oriona, dwie kamery w przestrzeni międzyzbiornikowej przy szczycie dopalaczy uchwycą separację dopalaczy, a dwie kamery na adapterze stopnia pojazdu nośnego uchwycą separację rdzenia. Osiem kamer wykona zaprogramowaną sekwencję podczas startu i wznoszenia się. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem