Tak wygląda aparat z uszczelnieniami zanurzony w słonej wodzie

Tak wygląda aparat z uszczelnieniami zanurzony w słonej wodzie

Ludzie są skłonni do zaniedbywania podstawowych kwestii bezpieczeństwa z błahych powodów. Rezultaty tego bywają niestety opłakane. Przekonał się tym użytkownik aparatu Sony a7S II, który najprawdopodobniej zignorował podstawowe kwestie bezpieczeństwa związane z fotografowaniem w pobliżu morza. Być może zbytnio zaufał on zapewnieniom producenta, że sprzęt jest uszczelniony, a być może miał to wszystko... gdzieś, ponieważ aparat pochodził z wypożyczalni? Tego nigdy się nie dowiemy. Wiemy natomiast jedno: zdjęcia, jakie tu zobaczycie mogą być dla każdego ostrzeżeniem i nie powinny być oglądane przez ludzi o słabych nerwach.


Firma Lensrentals znana jest w Stanach Zjednoczonych jako największa internetowa wypożyczalnia wszelkiego typu sprzętu fotograficznego i akcesoriów fotograficznych. Można więc z dużą pewnością przyjąć, że jej właściciele widzieli już wszystko, z czego większość przynajmniej dwa razy. Jednak chyba nawet oni nie spodziewali się horroru, jaki spotkał ich wkrótce po zwrocie jednego z wypożyczonych egzemplarzy aparatu Sony a7S II, który już w momencie pierwszego rutynowego testu całkowicie odmówił działania. Wprawne oczy obsługi zauważyły ślady korozji widoczne na kilku śrubach w dolnej części korpusu i już wtedy stało się jasne, że jest źle.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem