Międzynarodowa Stacja Kosmiczna i Wielka Koniunkcja

W najkrótszym w 2020 dniu roku entuzjaści astronomii na całym świecie wpatrzeni byli w wielką koniunkcję Jowisza i Saturna - Te dwa gazowe olbrzymy były najbliżej siebie od setek lat, co skutkowało niezwykłym spektaklem na niebie. Internet zalała fala fotografii tego zjawiska, ale na ich tle zdecydowanie wyróżnia się obraz przygotowany przez Jasona De Freitasa. Fotograf ten uchwycił zdumiewający moment - Międzynarodową Stację Kosmiczną przecinającą wielką koniunkcję.


Wielka Koniunkcja Jowisza i Saturna oraz Międzynarodowa Stacja Kosmiczna

Podczas gdy Jowisz i Saturn pojawiają się na niebie blisko siebie raz na około 20 lat, ostatni raz gdy te dwa gazowe olbrzymy były tak blisko siebie aż tak, nastąpił 4 marca 1226 roku czyli 794 lata temu. Jason De Freitas postanowił wykorzystać to niecodzienne zjawisko do wykonania oryginalnego zdjęcia. Zdał sobie sprawę, iż w trakcie trwania wielkiej koniunkcji możliwe jest także umieszczenie w kadrze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem