"Young British Naturists" - wystawa Laury Pannack

"Young British Naturists" - wystawa Laury Pannack

"Young British Naturists" to wystawa fotograficzna Laury Pannack prezentująca świat młodych, brytyjskich naturystów. Fotografie można oglądać w londyńskiej galerii One And A Half.


Wystawa Young British Naturists prezentuje fotografie wyrażające zainteresowanie Laury Pannack życiem jednostek żyjących na marginesie społeczeństwa, szczególnie w obszarze kultury. Zdjęcia ukazują nudystów z różnych części Wielkiej Brytanii w sytuacjach życia codziennego. Aby modele czuli się swobodnie, Pannack zdecydowała, że podczas fotografowania również będzie naga.

Prezentowane fotografie nie są wyrazem celebrowania nagości. Skłaniają do releksji nad tym, co dzieje się, gdy pozbywamy się elementów osobowości, dostrzegalnych zwykle w naszym stroju. Patrząc na zdjęcia dochodzimy do wniosku, że nic nie wiemy o występujących na nich osobach - czy są zamożne, czy biedne, czy dobrze wykształcone czy nie. Nagość stanowi zatem najwyższą formę wolności, uwalniającą nas od ograniczeń nakładanych przez otoczenie na podstawie zewnętrznych oznak statusu.

Ponadto Laura Pannack próbuje obalić funkcjonujące w świadomości społecznej stereotypy dotyczące naturystów. Nie są oni ekshibicjonistami, jak często się uważa. Naturyści są nimi z wielu powodów, każdy z nich jest indywidualnością. Dla niektórych jest to forma ucieczki od codziennego życia. Pannack poddaje w wątpliwość także opinię mówiącą, że nudyzm jest seksowny. Jej fotografie, przedstawiające nudystów wykonujących zwykłe czynności dowodzą, że jest ona błędna. Co bowiem jest seksownego w naturystach jedzących płatki śniadaniowe czy grających w ping ponga?

Fotografie prezentowane są na trzech piętrach galerii. Na poszczególnych z nich eksponowane są zdjęcia ukazujące kolejne poziomy negliżu. Paradoksalnie, sytuacje, w których modele czuli się najlepiej, wywołują największy dyskomfort u oglądających.
 


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem