Znakomite zdjęcia dzikiej przyrody 21-latka przekraczają granice etyki?

Znakomite zdjęcia dzikiej przyrody 21-latka przekraczają granice etyki?

Fotografiami dzikich zwierząt, których autorem jest Konsta Punkka, 21-latek z Helsinek, zachwyca się cały świat. Ujęcia z tak bliska powodują, że autor przenosi widzów w sam środek lasu. Jednak rodzą się pewne wątpliwości dotyczące sposobu wykonywania zdjęć.


"Czasami je podkarmiam, żeby móc pokazać ludziom jak wyglądają z bliska. Kiedy je karmię, one zaczynają mi ufać i mogę się do nich zbliżyć. Nie przekarmiam ich, najczęściej daję kilka orzeszków tylko po to, żeby szybko móc zrobić zdjęcie" - powiedział Konsta Punkka.
 
Oczywiście, pozostawianie przynęt, dokarmianie nie jest przestępstwem, ale pozostaje ingerowaniem w przyrodę. I oczywiście mogą być również przypadki, w których Punkka nie robi nic złego, jak choćby karmienie ptaków, co wielu ludzi robi w parkach. Ale nie znamy całej historii, która może okazać się niepokojąca, widząc bliskość fotografa wobec swoich modeli.
 

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem