Dobry aparat w telefonie - po czym go poznać?

Dobry aparat w telefonie - po czym go poznać?

Dzięki telefonom z dobrym aparatem można poczuć się jak prawdziwy fotograf. Jednak na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania odpowiedniego modelu? Oto garść informacji, dzięki którym wybór smartfona z dobrym aparatem stanie się o wiele łatwiejszy.Dobry aparat w telefonie, czyli jaki?

Obecnie nowoczesne smartfony posiadają tyle funkcji i zastosowań, że w wielu sytuacjach mogą nawet zastępować komputery.  Przydają się nie tylko do wykonywania połączeń telefonicznych, wysyłania SMS-ów czy sprawdzania social mediów. To podręczne urządzenia, dzięki którym można np. pracować, grać w gry czy robić wysokojakościowe zdjęcia. Jednak aby sprzęt spełnił wszystkie Twoje oczekiwania, warto zawczasu sprawdzić jego parametry techniczne. Podczas poszukiwania smartfonu z dobrym aparatem zwróć uwagę na:

  • działanie zoomu – jego maksymalny zasięg oraz możliwość robienia zdjęć w trybie makro;
  • obecność wbudowanych efektów – w tym m.in. bokeh, który dba o głębię obrazu;
  • funkcje dodatkowe – przydatne np. przy fotografii w trudnych warunkach oświetleniowych.

W trakcie poszukiwania telefonu z aparatem, który zapewni Ci wysokojakościowe zdjęcia, sprawdź jego specyfikację mierzoną w megapikselach (skrót MP, Mpix oraz Mpx). Zweryfikuj też jasność głównego obiektywu. Im jest wyższa od wartości przysłony (oznaczanej symbolem f/), tym lepiej – dzięki temu fotografie nocne nabiorą charakteru. Następnie zwróć uwagę na rodzaje obiektywów. Przykładowo, jeżeli lubisz wykonywać zdjęcia krajobrazów, przyda Ci się ten szerokokątny.

Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?

Jesteś w trakcie poszukiwania nowego telefonu z dobrym aparatem? W takim razie bazuj na sprawdzonych i wiarygodnych testach oraz stworzonych na ich podstawie rankingach. Przykładem może być laboratorium DXOMARK Imagine Labs, które od ponad 10 lat sprawdza m.in. działanie aparatów w smartfonach. Więcej o sposobie przeprowadzania testów w DXOMARK oraz polecanych urządzeniach mobilnych, stworzonych do wykonywania fotografii w wysokiej jakości, znajdziesz w Poradniku Orange: https://www.orange.pl/poradnik/smartfony-i-inne-urzadzenia/testy-aparatow-w-smartfonach-przyklad-rankingu-dxomark/

Wśród polecanych modeli smartfonów przez laboratorium DXOMARK w 2023 roku są wyróżniane:

  • Huawei Mate 50 Pro z aparatem XMAGE Ultra Aperture 50 MP;
  • Google Pixel 7 Pro z jednostką główną 50 MP;
  • iPhone 14 Pro z aparatem tylnym 48 MP.

W rankingach znajdziesz zarówno urządzenia z wysokiej półki cenowej, jak i bardziej budżetowe egzemplarze. Na uwagę zasługują smartfony takich producentów jak Samsung (np. model Galaxy S23 Ultra), OPPO (m.in. Find X 6 Pro) czy też Xiaomi (w tym Mi 11 Ultra).

Nie tylko dobry aparat w telefonie. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Liczba megapixeli, wbudowane obiektywy czy funkcje dodatkowe aparatów w telefonie nie powinny być jednak jedynym wyróżnikiem dobrego urządzenia mobilnego. Aby smartfon spełniał wszystkie Twoje wymagania, powinien dodatkowo posiadać:

  • wytrzymałą baterię – nagrywanie filmów w najwyższej rozdzielczości lub długie sesje fotograficzne mogą szybko wyczerpać wbudowany w sprzęt akumulator;
  • dużą pamięć wewnętrzną – wysokojakościowe zdjęcia i pliki wideo zajmują sporo miejsca na telefonie.

Wykonując zdjęcia z pomocą nowoczesnego telefonu, możesz osiągnąć podobny efekt co w przypadku profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Jednak aby wyniki Twojej pracy pozostały z Tobą na długo, warto zawczasu zadbać o dodatkową chmurę pamięci. Dzięki niej uporządkujesz pliki i zwolnisz trochę miejsca na smartfonie.

Jaki jest dobry aparat w telefonie? Powinien być wspomagany różnymi wbudowanymi funkcjami (np. mechanizmami sterowanymi przez sztuczną inteligencję), posiadać dużą liczbę megapikseli i jasny główny obiektyw. Sprawdź polecane telefony według rankingu DXOMARK w Poradniku Orange i wybierz urządzenie mobilne, które zapewni Ci wysokojakościowe zdjęcia, niezależnie od panujących warunków.

Autor: Artykuł promocyjny


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: PoradnikiKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Na czatach Degustacja Baldurek na czacie Pleszka Pan świtezianka wkurzony... Pani świtezianka Test 4