Zobacz pogrążone w nocnej ciszy zakątki Tokio

Zobacz pogrążone w nocnej ciszy zakątki Tokio

Tokio jest jednym z najbardziej zaludnionych miast na świecie, w którym mieszka ponad 38 mln ludzi. Podczas gdy większość mega-metropolii nieustannie tętni życiem, wciąż istnieją części miasta, które odwiedzane w nocy wyglądają jakby były opustoszałe. Niemiecki fotograf Robert Götzfried postanowił uchwycić te senne dzielnice w swoim cyklu zatytułowanym Dziś w nocy Tokio idzie spać (Tokyo Sleeps Tonight).


Götzfried chciał sfotografować stolicę Japonii z dala od ruchliwych miejsc. W tym celu obserwował ciche dzielnice mieszkaniowe Minato - wybrzeża we wschodnim Tokio. "W przeciwieństwie do większości miejsc w Tokio, ta część jest rzeczywiście pusta w nocy. Wynika to z tego, że jest to swoista sypialnia metropolii, której mieszkańcy rano muszą iść do pracy, więc rzeczywiście w nocy po prostu odsypiają" - stwierdza fotograf.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem