Inny punkt widzenia

Inny punkt widzenia

Czy zastanowiło Cię kiedyś, jak może wyglądać łąka z perspektywy wiewiórki? Albo jak orzeł widzi dolinę lub krętą rzekę bądź jak wygląda otoczenie widziane oczami dwuletniego dziecka? Każdy z tych punktów jest wyjątkowy i możliwe jest przedstawianie ich na zdjęciu w niecodzienny, przykuwający uwagę sposób.Oczywiście, oznacza to, że musisz wyzwolić wyobraźnię i pokonać swoje ograniczenia. Następnym razem, gdy będziesz w terenie, puść wodze fantazji i sprawdź jak nowy punkt widzenia może zmienić twoje zdjęcie. To co możesz osiągnąć zależy tylko od Twojej ciekawości i chęci odkrywania nowych sposobów patrzenia na świat.
 
Aby tworzyć bardziej dynamiczne zdjęcia krajobrazu, wykorzystuj właściwości perspektywy. Zbliż się do obiektu, aby powiększyć go w kadrze w porównaniu z elementami na drugim planie. Spróbuj obramować przedmioty w tle elementem pierwszoplanowym, przez co Twoje zdjęcia zyska większą głębię. Kiedy odkryjesz znaczenie perspektywy i to, jak można ją zmieniać, zyskasz jeszcze jedno kreatywne nadrzędzie, które zwiększy siłę oddziaływania.
 
Nie musisz ruszać od razu na kraj świata - nie jest to konieczne, aby odkrywać i fotografować magię otaczającej nas rzeczywistości. Wszystko co potrzebne do wykonania pięknych zdjęć znajduje się w zasięgu ręki, niezależnie od wybranej tematyki. Fotografuj Polskę z innego punktu widzenia, a zdjęcia zgłoś na nasz konkurs fotograficzny, w którym CEWE ufundował nagrody: Fotoobrazy i Fotoksiążki.
 

Konkurs fotograficzny "Polska jest piękna"

Tematem konkursu fotograficznego jest ukazanie piękna Polski, w którym fotograf ma za zadanie uzmysłowić odbiorcy charakter miejsca, jego esencję i emocje z nim związane. 
 
W konkursie fotograficznym udział może wziąć każdy, zgłaszając zdjęcie od 2 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.
 
Uwaga: Zgłoszone zdjęcia muszą zawierać opis miejsca, w którym powstały.
 
By zgłosić fotografię do konkursu fotograficznego "Polska jest piękna", należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
 

 

Wschód

Fot. Kobran

Pieniny

Fot. Kobran

ÅÅawka na Åõwiat - Koniaków

Fot. marwal

IMG_3892-2

Fot. DamianFotoPstryk

Warszawa

Fot. NinaLordkipanidze

Kraków

Fot. NinaLordkipanidze

Ostatnia kosmetyka...

Fot. horvik55

Górki Zachodnie..1

Fot. horvik55

Górki Zachodnie..3

Fot. horvik55

ÅÇÄÖki

Fot. mona29

.

Fot. qguar

Wschod nad Stara Pila

Fot. adziu78

Poranna toaleta i gimnastyka

Fot. jasons

Jezioro BytyÅÑ

Fot. Dare

Wieczorne "zdejmowanie codziennoÅõci",,3

Fot. horvik55

MiÄôdzy ÅõwiatÅÇem a cieniem

Fot. Inah

Mazury - chwila odpoczynku

Fot. GregoryR

Åöwit nad warmiÅÑskim jeziorem

Fot. jerry

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najczęściej czytane w tygodniu

Najnowsze fotografie

czapla siwa rybitwy ... nieśmiałość... Takie miejsce na ziemi Kwiecista łąka. ... ...