Inny punkt widzenia

Inny punkt widzenia

Czy zastanowiło Cię kiedyś, jak może wyglądać łąka z perspektywy wiewiórki? Albo jak orzeł widzi dolinę lub krętą rzekę bądź jak wygląda otoczenie widziane oczami dwuletniego dziecka? Każdy z tych punktów jest wyjątkowy i możliwe jest przedstawianie ich na zdjęciu w niecodzienny, przykuwający uwagę sposób.Oczywiście, oznacza to, że musisz wyzwolić wyobraźnię i pokonać swoje ograniczenia. Następnym razem, gdy będziesz w terenie, puść wodze fantazji i sprawdź jak nowy punkt widzenia może zmienić twoje zdjęcie. To co możesz osiągnąć zależy tylko od Twojej ciekawości i chęci odkrywania nowych sposobów patrzenia na świat.
 
Aby tworzyć bardziej dynamiczne zdjęcia krajobrazu, wykorzystuj właściwości perspektywy. Zbliż się do obiektu, aby powiększyć go w kadrze w porównaniu z elementami na drugim planie. Spróbuj obramować przedmioty w tle elementem pierwszoplanowym, przez co Twoje zdjęcia zyska większą głębię. Kiedy odkryjesz znaczenie perspektywy i to, jak można ją zmieniać, zyskasz jeszcze jedno kreatywne nadrzędzie, które zwiększy siłę oddziaływania.
 
Nie musisz ruszać od razu na kraj świata - nie jest to konieczne, aby odkrywać i fotografować magię otaczającej nas rzeczywistości. Wszystko co potrzebne do wykonania pięknych zdjęć znajduje się w zasięgu ręki, niezależnie od wybranej tematyki. Fotografuj Polskę z innego punktu widzenia, a zdjęcia zgłoś na nasz konkurs fotograficzny, w którym CEWE ufundował nagrody: Fotoobrazy i Fotoksiążki.
 

Konkurs fotograficzny "Polska jest piękna"

Tematem konkursu fotograficznego jest ukazanie piękna Polski, w którym fotograf ma za zadanie uzmysłowić odbiorcy charakter miejsca, jego esencję i emocje z nim związane. 
 
W konkursie fotograficznym udział może wziąć każdy, zgłaszając zdjęcie od 2 lipca 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.
 
Uwaga: Zgłoszone zdjęcia muszą zawierać opis miejsca, w którym powstały.
 
By zgłosić fotografię do konkursu fotograficznego "Polska jest piękna", należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
 

 

Wschód

Fot. Kobran

Pieniny

Fot. Kobran

ÅÅawka na Åõwiat - Koniaków

Fot. marwal

IMG_3892-2

Fot. DamianFotoPstryk

Warszawa

Fot. NinaLordkipanidze

Kraków

Fot. NinaLordkipanidze

Ostatnia kosmetyka...

Fot. horvik55

Górki Zachodnie..1

Fot. horvik55

Górki Zachodnie..3

Fot. horvik55

ÅÇÄÖki

Fot. mona29

.

Fot. qguar

Wschod nad Stara Pila

Fot. adziu78

Poranna toaleta i gimnastyka

Fot. jasons

Jezioro BytyÅÑ

Fot. Dare

Wieczorne "zdejmowanie codziennoÅõci",,3

Fot. horvik55

MiÄôdzy ÅõwiatÅÇem a cieniem

Fot. Inah

Mazury - chwila odpoczynku

Fot. GregoryR

Åöwit nad warmiÅÑskim jeziorem

Fot. jerry

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Witalis Masenas, Vitalijus Masėnas. Olaf Münzberg, Janina Szarek, Alwida Antonina Bajor, Vitalijus Masėnas.jpg Witalis Masėnas, Vitalijus Masėnas. Fashion Model.jpg Witalis Masenas. Vitalijus Masėnas Sosenka Ogrody na terenie Pałacu Branickich Ogrody na terenie Pałacu Branickich Ogrody na terenie Pałacu Branickich