Świat kolorów 2020 - konkurs fotograficzny

Świat kolorów 2020 - konkurs fotograficzny

Co przesądza o tym, że zachwycamy się pięknem zachodu Słońca czy ukwieconymi polanami? Co tak mocno porusza i zapada najbardziej w pamięć wiosną czy jesienią? Odpowiedź stanowią kolory! Od płomiennej czerwieni zachodzącego Słońca, przez całą feerię barw polnych kwiatów po soczystą zieleń wiosny i złote barwy jesieni, kolory wprowadzają wyjątkowy klimat, który tak często chcemy uchwycić na fotografiach. SwiatObrazu.pl wraz z EIZO i Wacom przygotowało konkurs fotograficzny, w którym główną rolę odgrywa właśnie fascynacja kolorami!

Weź udział w konkursie i wygraj monitor EIZO ColorEdge CS2410 lub tablet graficzny Wacom One.Spójrz na świat przez pryzmat kolorów i swój obiektyw

Chociaż fotografia czarno-biała ma silną moc oddziaływania, to teraz przyszła pora oddać pierwszeństwo kolorom. Uruchom jednak wyobraźnię i nie ograniczaj się jedynie do zastanych barw. Poszukaj inspiracji nie tylko w naturze, ale również w krajobrazie miejskim czy nawet w detalach, które uchwycisz za pomocą makrofotografii. Kolor może przekazywać emocje, treść , podkreślać formę i temat Twoich zdjęć. Baw się kolorystyką fotografii zarówno tuż przed naciśnięciem spustu migawki (wyszukując i zestawiając ze sobą interesujące barwy), jak i w cyfrowej ciemni - dopracowując kolorystykę zgodnie z tym, co chcesz opowiedzieć za pomocą swoich obrazów.
 
Kolory to coś, co jest niemożliwe do opisania bez ich pokazania. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie istnieją uniwersalne schematy postrzegania kolorów. Każdy z nas ma inną wrażliwość, co przejawia się np. tym, że chcąc odwzorować emocje odczuwane podczas jakiejś sceny odwołujemy się przykładowo do cieplejszych lub zimniejszych tonów barw. To sprawia, że zabawa z kolorami jest ekscytującą, niekończącą się przygodą.
 

Świat kolorów 2020 - konkurs fotograficzny

Zapraszamy zatem do udziału w konkursie i nadsyłania fotografii, na których kolory stanowią istotny środek wyrazu. Wszystkim Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na fotografie!
 
Konkurs trwa od 15 maja do 15 sierpnia 2020r.
 
Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
 
 

Nagroda za I miejsce - monitor EIZO ColorEdge CS2410

 
Aby móc swobodnie bawić się kolorami i przejąć nad nimi pełną kontrolę konieczne jest posiadanie zaawansowanego monitora. Taki ekran będzie w stanie odtworzyć pełną paletę barwną i zapewnić wierne odwzorowanie kolorów. EIZO ColorEdge CS2410 pozwala na przygotowanie takich obrazów, których kolorystyka nie będzie przekłamana, a dostosowywanie barw nie okaże się pracą "w ciemno".
 
EIZO ColorEdge CS2410 należy do profesjonalnej linii monitorów adresowanych do zawodowych fotografów.  Duża przestrzeń robocza, którą zapewnia przekątna 24,1’’ i dużą gęstość pikseli zapewniają komfortowy podgląd fotografii i ułatwiają pracę w oprogramowaniu graficznym. Model ten odwzorowuje 100% przestrzeni barwnej sRGB i można go kalibrować za pomocą profesjonalnych narzędzi oraz oprogramowania ColorNavigator. Dzięki temu masz pewność, że to co widzisz na ekranie nie stanowi efektu przypadku.
 
EIZO ColorEdge CS2410 posiada panel antyodblaskowy i wykorzystuje technologię IPS. Dzięki temu możesz go z powodzeniem stosować w różnych środowiskach pracy. Nie musisz obawiać się, że zmiana pozycji przed ekranem zaburzy percepcję kolorów. IPS zapewnia kąt widzenia 178 stopni, tak więc niezależnie od tego, w jaki sposób patrzysz na wyświetlacz, kolory pozostaną takie same. Całość uzupełnia funkcjonalna stopa, która umożliwia pochylanie i obracanie monitora. Ekran EIZO ColorEdge CS2410 możesz obrócić o 90 stopni i pracować w orientacji portretowej. To świetna wiadomość dla portrecistów, którzy chcą zadbać o perfekcyjne odwzorowanie kolorystyki skóry modeli. 
 
Świat kolorów 2020 konkurs fotograficzny
EIZO ColorEdge CS2410

Nagroda II miejsce - tablet graficzny Wacom One

 
Tablet graficzny może być niezastąpionym narzędziem w pracy każdego fotografa. Daje dostęp do zabawy z Twoimi dziełami z niezrównaną precyzją. Wacom One posiada własny ekran IPS, który pozwala na bezpośrednie rysowanie, kreślenie i malowanie w obszarze roboczym oprogramowania graficznego. To pozwala na tworzenie masek, stemplowanie, retuszowanie i zaznaczanie wprost na powierzchni Twojego pliku zdjęciowego.
 
Wacom One posiada wiele zaawansowanych funkcji, które gwarantują naturalną i swobodną pracę - tak samo jak podczas tworzenia przy pomocy tradycyjnych narzędzi.  Dołączone w zestawie piórko odwzorowuje różne kąty pochylenia, a 4096 poziomy nacisku zapewniają wierne odwzorowanie ruchów dłonią. Wacom One z pewnością pomoże bawić się bez granic kolorami na zdjęciach - przypadnie do gustu w szczególności tym, którzy lubią eksperymentować z fotografiami czy łączyć świat zdjęć i grafiki. 
 
Wacom One został zaprojektowany tak, aby umożliwić pracę z kolorem nie tylko przy biurku. Jego kompaktowe rozmiary i niska waga pozwalają zabrać go ze sobą w każdą podróż i współpracować przy tym z laptopem lub ultrabookiem. Możesz też spokojnie rozsiąść się na kanapie i zatopić w świecie kolorów widocznych na Twoich fotografiach. Dodatkowo Wacom One jest kompatybilny z wybranymi smartfonami z systemem Android, tak więc pozwoli Ci na pełną swobodę podczas edycji zdjęć bezpośrednio w urządzeniu mobilnym. 
 
Świat kolorów 2020 konkurs fotograficzny
Wacom One
 
 

Nagroda III miejsce - E-karnet szkoleniowy 

E-karnet szkoleniowy SwiatObrazu.pl, uprawniający do udziału w czterech e-kursach. Możesz w nich uczestniczyć Ty, lub wskazana przez Ciebie osoba. 

 

Wyróżnienia - E-szkoła portretu

Portret to gatunek fotografii uprawiany z powodzeniem jedynie przez twórców, którzy osiągnęli najwyższy poziom techniczny i artystyczny. Dobry portret to suma doświadczenia, wrażliwości, umiejętności obserwacji, nawiązania kontaktu z osobą portretowaną. Aby powstał poruszający portret, trzeba do perfekcji opanować warsztat i techniki fotograficzne. Fotografia portretowa jest nie tylko pasją, sztuką, jest także rzemiosłem. 

Udział w e-szkole portretu i jej ukończenie pozwoli Ci na uzyskanie świetnych rezultatów w fotografii portretowej. Będziesz mógł stosować w praktyce całą gamę metod i technik, wypracowanych przez zawodowców z wieloletnim doświadczeniem. 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 5

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar Witam, nie mogę dodać fotografii JPEG, jedynie PNG jest przyjmowany przez stronę. Mam pytanie, jaki format jest odpowiedni aby dodać do galerii konkursowej?
Pozdrawiam!
Angelika
2020.05.24 19:29, fangie # 

Domyślny avatar Już jest . 2020.06.14 11:13, Kika322 # 

Domyślny avatar witam ja rfównież chciałbym wiedzieć jak i gdzie i jajiej wielkościi nma jaki adres można by przesyłać fotki ??????????????? 2020.06.30 21:13, jablonskimiroslaw # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

jutro pełnia a dzisiaj było tak ... pajączek na moim przedramieniu Petra Mursi Kostaryka 2 Kostaryka 1 Gdzieś tu droga wytrwałego do serca Twego ...