Świat kolorów 2020 - konkurs fotograficzny

Świat kolorów 2020 - konkurs fotograficzny

Co przesądza o tym, że zachwycamy się pięknem zachodu Słońca czy ukwieconymi polanami? Co tak mocno porusza i zapada najbardziej w pamięć wiosną czy jesienią? Odpowiedź stanowią kolory! Od płomiennej czerwieni zachodzącego Słońca, przez całą feerię barw polnych kwiatów po soczystą zieleń wiosny i złote barwy jesieni, kolory wprowadzają wyjątkowy klimat, który tak często chcemy uchwycić na fotografiach. SwiatObrazu.pl wraz z EIZO i Wacom przygotowało konkurs fotograficzny, w którym główną rolę odgrywa właśnie fascynacja kolorami!

Weź udział w konkursie i wygraj monitor EIZO ColorEdge CS2410 lub tablet graficzny Wacom One.Spójrz na świat przez pryzmat kolorów i swój obiektyw

Chociaż fotografia czarno-biała ma silną moc oddziaływania, to teraz przyszła pora oddać pierwszeństwo kolorom. Uruchom jednak wyobraźnię i nie ograniczaj się jedynie do zastanych barw. Poszukaj inspiracji nie tylko w naturze, ale również w krajobrazie miejskim czy nawet w detalach, które uchwycisz za pomocą makrofotografii. Kolor może przekazywać emocje, treść , podkreślać formę i temat Twoich zdjęć. Baw się kolorystyką fotografii zarówno tuż przed naciśnięciem spustu migawki (wyszukując i zestawiając ze sobą interesujące barwy), jak i w cyfrowej ciemni - dopracowując kolorystykę zgodnie z tym, co chcesz opowiedzieć za pomocą swoich obrazów.
 
Kolory to coś, co jest niemożliwe do opisania bez ich pokazania. Nie zmienia to jednak faktu, iż nie istnieją uniwersalne schematy postrzegania kolorów. Każdy z nas ma inną wrażliwość, co przejawia się np. tym, że chcąc odwzorować emocje odczuwane podczas jakiejś sceny odwołujemy się przykładowo do cieplejszych lub zimniejszych tonów barw. To sprawia, że zabawa z kolorami jest ekscytującą, niekończącą się przygodą.
 

Świat kolorów 2020 - konkurs fotograficzny

Zapraszamy zatem do udziału w konkursie i nadsyłania fotografii, na których kolory stanowią istotny środek wyrazu. Wszystkim Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na fotografie!
 
Konkurs trwa od 15 maja do 20 września 2020r.
 
Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
 
 

Nagroda za I miejsce - monitor EIZO ColorEdge CS2410

 
Aby móc swobodnie bawić się kolorami i przejąć nad nimi pełną kontrolę konieczne jest posiadanie zaawansowanego monitora. Taki ekran będzie w stanie odtworzyć pełną paletę barwną i zapewnić wierne odwzorowanie kolorów. EIZO ColorEdge CS2410 pozwala na przygotowanie takich obrazów, których kolorystyka nie będzie przekłamana, a dostosowywanie barw nie okaże się pracą "w ciemno".
 
EIZO ColorEdge CS2410 należy do profesjonalnej linii monitorów adresowanych do zawodowych fotografów.  Duża przestrzeń robocza, którą zapewnia przekątna 24,1’’ i dużą gęstość pikseli zapewniają komfortowy podgląd fotografii i ułatwiają pracę w oprogramowaniu graficznym. Model ten odwzorowuje 100% przestrzeni barwnej sRGB i można go kalibrować za pomocą profesjonalnych narzędzi oraz oprogramowania ColorNavigator. Dzięki temu masz pewność, że to co widzisz na ekranie nie stanowi efektu przypadku.
 
EIZO ColorEdge CS2410 posiada panel antyodblaskowy i wykorzystuje technologię IPS. Dzięki temu możesz go z powodzeniem stosować w różnych środowiskach pracy. Nie musisz obawiać się, że zmiana pozycji przed ekranem zaburzy percepcję kolorów. IPS zapewnia kąt widzenia 178 stopni, tak więc niezależnie od tego, w jaki sposób patrzysz na wyświetlacz, kolory pozostaną takie same. Całość uzupełnia funkcjonalna stopa, która umożliwia pochylanie i obracanie monitora. Ekran EIZO ColorEdge CS2410 możesz obrócić o 90 stopni i pracować w orientacji portretowej. To świetna wiadomość dla portrecistów, którzy chcą zadbać o perfekcyjne odwzorowanie kolorystyki skóry modeli. 
 
Świat kolorów 2020 konkurs fotograficzny
EIZO ColorEdge CS2410

Nagroda II miejsce - tablet graficzny Wacom One

 
Tablet graficzny może być niezastąpionym narzędziem w pracy każdego fotografa. Daje dostęp do zabawy z Twoimi dziełami z niezrównaną precyzją. Wacom One posiada własny ekran IPS, który pozwala na bezpośrednie rysowanie, kreślenie i malowanie w obszarze roboczym oprogramowania graficznego. To pozwala na tworzenie masek, stemplowanie, retuszowanie i zaznaczanie wprost na powierzchni Twojego pliku zdjęciowego.
 
Wacom One posiada wiele zaawansowanych funkcji, które gwarantują naturalną i swobodną pracę - tak samo jak podczas tworzenia przy pomocy tradycyjnych narzędzi.  Dołączone w zestawie piórko odwzorowuje różne kąty pochylenia, a 4096 poziomy nacisku zapewniają wierne odwzorowanie ruchów dłonią. Wacom One z pewnością pomoże bawić się bez granic kolorami na zdjęciach - przypadnie do gustu w szczególności tym, którzy lubią eksperymentować z fotografiami czy łączyć świat zdjęć i grafiki. 
 
Wacom One został zaprojektowany tak, aby umożliwić pracę z kolorem nie tylko przy biurku. Jego kompaktowe rozmiary i niska waga pozwalają zabrać go ze sobą w każdą podróż i współpracować przy tym z laptopem lub ultrabookiem. Możesz też spokojnie rozsiąść się na kanapie i zatopić w świecie kolorów widocznych na Twoich fotografiach. Dodatkowo Wacom One jest kompatybilny z wybranymi smartfonami z systemem Android, tak więc pozwoli Ci na pełną swobodę podczas edycji zdjęć bezpośrednio w urządzeniu mobilnym. 
 
Świat kolorów 2020 konkurs fotograficzny
Wacom One
 
 

Nagroda III miejsce - E-karnet szkoleniowy 

E-karnet szkoleniowy SwiatObrazu.pl, uprawniający do udziału w czterech e-kursach. Możesz w nich uczestniczyć Ty, lub wskazana przez Ciebie osoba. 

 

Wyróżnienia - E-szkoła portretu

Portret to gatunek fotografii uprawiany z powodzeniem jedynie przez twórców, którzy osiągnęli najwyższy poziom techniczny i artystyczny. Dobry portret to suma doświadczenia, wrażliwości, umiejętności obserwacji, nawiązania kontaktu z osobą portretowaną. Aby powstał poruszający portret, trzeba do perfekcji opanować warsztat i techniki fotograficzne. Fotografia portretowa jest nie tylko pasją, sztuką, jest także rzemiosłem. 

Udział w e-szkole portretu i jej ukończenie pozwoli Ci na uzyskanie świetnych rezultatów w fotografii portretowej. Będziesz mógł stosować w praktyce całą gamę metod i technik, wypracowanych przez zawodowców z wieloletnim doświadczeniem. 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 5

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficzny: zapowiedziKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.


Domyślny avatar Już jest . 2020.06.14 11:13, Kika322 # 

Domyślny avatar witam ja rfównież chciałbym wiedzieć jak i gdzie i jajiej wielkościi nma jaki adres można by przesyłać fotki ??????????????? 2020.06.30 21:13, jablonskimiroslaw # 

Domyślny avatar Dzień dobry, 20.05. zgłosiłem dwa zdjęcia do Konkursu.Pojawiły się one praktycznie od razu w galerii konkursowej. 09.07.zamieściłem jeszcze trzy zdjęcie i zgłosiłem je do konkursu, ich status po dodaniu potwierdzał udział w Konkursie. Niestety nie wiem czemu ale nie są one widoczne w galerii konkursowej. Co poszło nie tak ?.
Proszę o weryfikację.
Pozdrawiam
Wiesław
2020.07.10 17:17, Wiesław # 

Domyślny avatar Witam.
Dodałam zdjęcia do konkursu ale nie widzę ich w galerii. Jak mogę sprawdzić czy wszystko jest ok?

Pozdrawiam
Paulina
2020.07.24 11:45, pralinagruca # 

Domyślny avatar Fotografie zostały zamieszcone u mnie na profilu 2020.08.02 16:43, Kika322 # 

Domyślny avatar Witam,
Dodałam fotografie do galerii zaznaczając przy tym udział w konkursie. Zdjęcia jednak nie pokazują się w galerii konkursowej.
Czy zdjęcia biorą w takim razie udział w konkursie czy nie?
Pozdrawiam!
Monika
2020.08.09 00:25, Monte_9_6 # 

avatar Bogusia Kowalewska Dzień dobry.

Fotografie nadesłane na konkurs poddawane są moderacji przez redaktora. Obecnie wszystkie zostały zaakceptowane i są widoczne w galerii konkursowej.
2020.08.09 13:26, Bogusia Kowalewska - Redaktor SwiatObrazu.pl # 

Domyślny avatar Dzień dobry,
12.08.2020 dodałem zdjęcia do konkursu "Świat kolorów 2020" niestety nie widzę ich w galerii konkursowej proszę o informacje czy biorą udział w konkursie. Wszystkie fotografie które zgłosiłem na konkurs są na moim profilu.
Sergey
2020.08.17 00:12, Sergey # 

Domyślny avatar Dzień dobry,
12.08.2020 dodałem zdjęcia do konkursu "Świat kolorów 2020" niestety nie widzę ich w galerii konkursowej proszę o informacje czy biorą udział w konkursie. Wszystkie fotografie które zgłosiłem na konkurs są na moim profilu.
Sergey
2020.08.17 00:12, Sergey # 

Domyślny avatar Dzień dobry,
12.08.2020 dodałem zdjęcia do konkursu "Świat kolorów 2020" niestety nie widzę ich w galerii konkursowej proszę o informacje czy biorą udział w konkursie. Wszystkie fotografie które zgłosiłem na konkurs są na moim profilu.
Sergey
2020.08.17 00:13, Sergey # 

Domyślny avatar Dzień dobry,
12.08.2020 dodałem zdjęcia do konkursu "Świat kolorów 2020" niestety nie widzę ich w galerii konkursowej proszę o informacje czy biorą udział w konkursie. Wszystkie fotografie które zgłosiłem na konkurs są na moim profilu.
Sergey
2020.08.17 00:13, Sergey # 

Domyślny avatar Dzień dobry,
wczoraj dodałam zdjęcia do konkursu. Termin nadsyłania prac był do 18 sierpnia, więc według regulaminu zdążyłam wysłać zgłoszenie. Chciałabym prosić o potwierdzenie, że zdjęcia biorą udział w konkursie - w regulaminie nie było informacji o czasie potrzebnym adminowi na dodanie zdjęć do galerii. Będę wdzięczna za informacje. Pozdrawiam Martyna!
2020.08.19 10:19, tynoslawa # 

Domyślny avatar Kiedy planujecie ogłosić wyniki? 2020.10.08 21:13, apotequil # 

Domyślny avatar Dzień dobry, czy są znane wyniki? Pozdrawiam 2020.10.14 18:37, tynoslawa # 

Domyślny avatar Wyników pewnie nie będzie, nawet Państwo na maile nie odpisują. A także ignorują pytania uczestników. Szkoda, bo fajnie zapowiadał się konkurs ale wyniki utajnione ? Szkoda tylko, że na forach ko0nkursowych o tym piszą, że kolejna firma ogłaszająca konkursy daje plamę i ląduję na czarnej liście konkursowej. Do sklepu do Państwa również nie można się dodzwonić. Kontakt słaby. Podobno konkurs rozstrzygnięty ale chyba zwycięzcy wirtualni chyba. Fajnie by było napisać kiedy co i jak. W regulaminie jest 10 września ale chyba chodziło o 10 październik tak > ? 2020.10.30 10:37, martusstafan # 

avatar Bogusia Kowalewska Dzień dobry.

Wyniki zostaną ogłoszone w pierwszym tygodniu listopada, mamy bardzo okrojony skład redakcji, niestety tak samo ze składem jury. Dobra wiadomość jest taka, że zwiększyliśmy pulę nagród.
2020.10.30 11:17, Bogusia Kowalewska - Redaktor SwiatObrazu.pl # 

Domyślny avatar Dzień dobry. Czy wyniki zostaną ogłoszone? Podali Państwo informacje, że nastąpi to w pierwszym tygodniu listopada. 2020.11.17 07:47, Hoshiko # 


Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Bernikle kanadyjskie NORTHERN CARDINAL FEMALE Perkozek O poranku Lato :) owad o podwójnej tożsamości