DOM/HOME Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej

DOM/HOME Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej

Do 25 maja 2011 r. w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" oglądać można wystawę fotografii "DOM/HOME" Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej. Na ekspozycji zaprezentowane są fotografie z różnych cykli. Najstarszy z nich zrealizowany w 2003 roku nosi tytuł "1,62 m2 domu", ponadto zobaczyć można także fotografie z cykli: "Hobbyści" - prezentujące wnętrza mieszkalne odzwierciedlające różne ludzkie pasje, "Wozy cyrkowe" ukazująca mobilne domy ludzi, których życie toczy się w drodze, "Cela" – fotograficzny zapis ascetycznych klasztornych wnętrz, "Pokoje panieńskie" - fotografie wykonane w koptyjskiej dzielnicy Kairu, "Imigranci" – cykl który powstał na francuskim blokowisku, "Dom Tymczasowy" – zdjęcia dokumentujące domy w mieście Waranasi, w których Hindusi oczekują na śmierć i nirwanę.


Projekt "DOM" to wieloletni zapis dokumentalny miejsc, które ludzie nazywają domami. Na fotografiach Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej są puste wnętrza: prycze w schronisku dla bezdomnych, pokoje panieńskie, cele polskich zakonników, mieszkania kolekcjonerów, wozy cyrkowe... I chociaż nie ma na nich ludzi to fotografie mówią o mieszkańcach tych miejsc więcej niż niejeden portret. Sfotografowane wnętrza odzwierciedlają sytuację życiową, zainteresowania, charakter i stanu ducha osób je zamieszkujących. Te piękne i niezwykle intrygujące zdjęcia można studiować bez końca; z satysfakcją znaną być może tylko detektywom rekonstruować w myśli historię każdego z mieszkańców. Antropologiczne z gruntu fotografie Andrzeja Kramarza i Weroniki Łodzińskiej mają odświeżającą moc: zmieniają spojrzenie widza na otaczający świat i jego własny, niby tak dobrze znany, dom.

Na ekspozycji zaprezentowane zostaną fotografie z różnych cykli. Najstarszy z nich zrealizowany w 2003 roku nosi tytuł "1,62 m2 domu" - co jest odniesieniem do powierzchni pryczy, które była swoistym domem dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych w Nowej Hucie. Zobaczyć można będzie także fotografie z cykli: "Hobbyści" - prezentujące wnętrza mieszkalne odzwierciedlające różne ludzkie pasje, "Wozy cyrkowe" ukazująca mobilne domy ludzi, których życie toczy się w drodze, "Cela" – fotograficzny zapis ascetycznych klasztornych wnętrz, "Pokoje panieńskie" - fotografie wykonane w koptyjskiej dzielnicy Kairu, "Imigranci" – cykl który powstał na francuskim blokowisku, "Dom Tymczasowy" – zdjęcia dokumentujące domy w mieście Waranasi, w których Hindusi oczekują na śmierć i nirwanę.


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem