Polish Paradise, czyli Polacy na Triennale Fotografii w Hamburgu

Polish Paradise, czyli Polacy na Triennale Fotografii w Hamburgu

Triennale Fotografii w Hamburgu to największe wydarzenie fotograficzne w Niemczech. Tegoroczna edycja nosi tytuł „Breaking Point” i poświęcona jest istotnym zjawiskom społecznym, takim jak alienacja, nomadyzm, migracja czy bezpieczeństwo. Festiwal współpracuje z głównymi muzeami, instytucjami kulturalnymi i galeriami w mieście. Obejmuje rozmowy z artystami, dyskusje tematyczne, wykłady, prezentacje portfolio i międzynarodowe konferencje. Ekspozycje znajdą się w przestrzeni centrum festiwalowego, w specjalne zbudowanym miasteczku kontenerowym oraz w galeriach miejskich w sekcji OFF Triennale. Polska fotografia jest widoczna prawie w każdej z tych części festiwalu.


 
Od 7 czerwca na Triennale Fotografii w Hamburgu będzie można oglądać wystawy:
 • Jan Cieślikiewicz, "Null Hypothesis", Drawing Room, Hofweg 6
 • Paweł Jaszczuk, "¥€$U$", Halle 4, Oberhafen, Stockmeyerstrasse 41- 43
 • Kaja Rata, "Kajnikaj", Chambre Solitaire, Fettstrasse 5a
 • Antoni Zdebiak, "Magda Hueckel", Self-performance, Bismarckstraße 98
 • Wystawę polskich książek fotograficznych, m.in. z konkursu Fotograficzna Publikacja Roku
 
Projekty Pawła Jaszczuka, Kaji Raty i Jana Cieślikiewicza zostały wybrana przez niezależne jury do sekcji OFF Triennale - wystaw towarzyszących, prezentowanych na terenie całego miasta, które jednocześnie rozwijają temat edycji "Breaking point". Fundacja Archeologia Fotografii zaprezentuje w galerii Circle Culture ekspozycję aktywnego w latach osiemdziesiątych artysty, Antoniego Zdebiaka i współczesnej fotografki Magdy Hueckel. Z kolei Karolina Jonderko będzie miała okazję opowiedzieć o swojej pracy na Photo-Match, specjalnej formule przeglądu portfolio, która podbija kolejne festiwale fotograficzne, a została opracowana przez zespół Fotofestiwalu w Łodzi. W miasteczku kontenerowym - centrum festiwalowym Triennale - będzie można zapoznać się z najciekawszymi publikacjami fotograficznymi z ostatnich lat, m.in. laureatami i finalistami konkursu Fotograficznej Publikacji Roku. Wszyscy artyści prezentujący swoje prace będą na miejscu, aby oprowadzić po swoich wystawach i wziąć udział w spotkaniach autorskich.
 
Reklama

Światło w fotografii


Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

 • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
 • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
 • forów dyskusyjnych;
 • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
 • codziennego newslettera informacyjnego;
 • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem