Konkurs fotograficzny "Jajko" - to już szósta edycja konkursu

Konkurs fotograficzny "Jajko" - to już szósta edycja konkursu

Rozpoczęła się szósta edycja konkursu fotograficznego "Jajko". Od czasów starożytnych jajko stanowi symbol odrodzenia, nowego życia, płodności, zdrowia, młodości i powodzenia. A wykonywanie zdjęć jajka to często pierwsze ćwiczenie dla uczestników kursów fotografii lub studentów szkół fotograficznych. Sposób podejścia do tematu konkursu jest dowolny – świąteczne, wiosenne nastroje z pewnością podsuną wiele pomysłów.Konkurs fotograficzny o tak wąskiej tematyce stanowi pewnego rodzaju wyzwanie – trudno na niego zgłosić zdjęcia wykonane jesienią, trudno też znaleźć odpowiedni kadr wśród biblioteki fotografii z wakacji. Dlatego też w redakcji jest jednym z ulubionych. Z ogromną przyjemnością przyglądamy się każdego roku galerii zgłoszonych zdjęć, która przywraca nam wiarę w nieograniczoną wyobraźnię ludzką. W czasach, w których wydaje się, że trudno już o oryginalne ujęcie, gdy przytłacza nas ilość pięknych fotografii - to jest najlepszy moment, aby wziąć aparat i postawić przed nim jajko.

Aby zgłosić fotografię do konkursu, należy zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, a następnie dodać zdjęcie do odpowiedniej kategorii konkursowej w profilu Użytkownika.
 
Konkurs trwa do 7 maja 2017 roku
 
 
Wszystkim Uczestnikom konkursu życzymy powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy na fotografie!

Nagroda dla I miejsca

 
Album stylowy - 16x23,5 cm, okładka z płótna, 12 stron. Projekt przesłany przez program dostępny na  stronie: www.greenflyalbums.pl. Albumy tworzone są z kartonu typu passe-partout. Każde zdjęcie wywoływane w tradycyjnej formie odbitki otoczone jest przestrzenną ramką. Grube strony ze sztywnego kartonu i wpuszczone zdjęcia otoczone cienką ramką przykują uwagę każdego obserwatora. Solidne wykonanie i mocna oprawa gwarantują trwałość każdej ze stron mimo intensywnego użytkowania albumu. Wielokrotne przewracanie kart nie doprowadza do nadszarpnięć i uszkodzeń.
 

Nagroda dla II miejsca

Album tradycyjny 24x30 cm, okładka z płótna, grawer, 12 stron czarnych.  Album Tradycyjny to album do samodzielnego wklejania odbitek. To nasz autorski pomysł udoskonalenia typowego albumu z czarnymi kartami, na które przykleja się zdjęcia. Każda strona jest bardzo sztywna, wykonana z grubego czarnego kartonu z białym przekrojem o grubości około 1,8mm co wyróżnia ten album od tradycyjnych dostępnych na rynku albumów do przyklejania zdjęć. Dodatkowym atutem tego modelu w odróżnieniu od powszechnie znanych albumów jest brak pergaminów oddzielających strony. Kalki, cienkie materiały czy wiotkie papiery często ulegały zniszczeniu i utrudniały przeglądanie stron, dlatego zostały w tym albumie wyeliminowane.
 
 
 

Nagroda dla III miejsca

 

Książka "Almanach fotografii. Wydanie X" została wydana pod patronatem SwiatObrazu.pl.

Laureaci I edycji konkursu "Jajko"


konkurs Jajko

Rebirth, Fot. cinnamon
 

konkurs Jajko

Kruchość, Fot. Jacol261


konkurs Jajko

Syzyfowa udręka..., Fot. Bulwa Zagłady
 

konkurs Jajko

Jajko, Fot. Qtk
 

Laureaci II edycji konkursu "Jajko"

konkurs fotograficzny jajko

Fot. marjed8153

 

konkurs fotograficzny jajko

Fot. byzantos

konkurs fotograficzny jajko

Fot. amaranth

Laureaci III edycji konkursu "Jajko"

Fot. Zielony

Fot.  lucylor

Fot. magda_zielinska

Fot. mini21

 

Laureaci IV edycji konkursu "Jajko"

Fot.  czapelx

Fot. makmk

Fot. venge

Laureaci V edycji konkursu "Jajko"

Fot. Iwuszka

Fot. Natka24

 

Fot. Thean

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Konkurs fotograficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Nad morzem Pongo Wieczorową porą Gnojka zygzakówka Czapla siwa Dynia Spojrzenie spod rzęs..