Obiektyw Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM i EOS RP

Obiektyw Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM i EOS RP

Canon rozszerza swoje portfolio obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców EOS R i EOS RP o model RF 24-240mm F4-6.3 IS USM. Prezentowany obiektyw to rozwiązanie dla kreatywnych entuzjastów fotografii, rozpoczynających swoją przygodę z systemem EOS R.Dzięki uniwersalnej ogniskowej 24-240 mm i 10-krotnemu zoomowi, ten kompaktowy obiektyw otwiera szeroką przestrzeń kreatywnych możliwości i pozwala uchwycić wyjątkowe obrazy w formacie pełnej klatki. Nowy model sprawdzi się szczególnie podczas podróży, kiedy za pomocą jednego obiektywu chcemy utrwalić zarówno szerokie kadry, jak i oszałamiającej jakości zbliżenia.

Lekki i przystępny cenowo

Ważący zaledwie 750g, RF 24-240mm F4-6.3 IS USM cechuje się doskonałym stosunkiem wagi do zakresu ogniskowej, przez co jest niezwykle uniwersalny i mobilny jednocześnie. Dzięki 10-krotnemu zoomowi i przysłonie F4-6.3, nowy obiektyw jest też niezwykle wszechstronny. Ogniskowa 24 mm idealnie nadaje się do zdjęć grupowych oraz fotografii krajobrazu (w tym krajobrazu miejskiego), natomiast ogniskowa 240 mm świetnie sprawdzi się w fotografii sportowej oraz podczas imprez masowych czy fotografowania dzikich zwierząt i ciasnych portretów. Dzięki pierścieniom regulacji ostrości oraz zoomu (z opcją blokady), RF 24-240mm F4-6.3 IS USM zapewnia precyzyjną kontrolę przy każdym ujęciu. Z kolei zmniejszenie odległości między tylną soczewką a korpusem, pozwoliły konstruktorom na zaprojektowanie obiektywu, który maksymalizuje jakość obrazu i pozwala fotografom jeszcze bardziej wykorzystać potencjał pełnoklatkowych korpusów EOS R i EOS RP.

Wyjątkowa jakość obrazu z funkcją AF i stabilizacją

RF 24-240mm F4-6.3 IS USM jest pierwszym obiektywem do pełnoklatkowych bezlusterkowców Canon, wyposażonym w 5-stopniową, dynamiczną stabilizacją obrazu, która zapewnia fotografom niewiarygodny komfort podczas wykonywania zdjęć z ręki – nawet przy bardzo krótkich czasach otwarcia migawki. Ta funkcjonalność umożliwia rejestrowanie zarówno krystalicznie czystych ujęć przy słabym oświetleniu, jak i nagrywania stabilnych filmów – z czasem otwarcia migawki na poziomie 1/8 s, co świetnie sprawdzi się m.in. podczas spontanicznego nagrywania wideo z podróży. Dzięki autofokusowi Nano USM, który łączy w sobie zalety STM i pierścieniowego USM – z pokryciem Dual Pixel CMOS AF dla niemal całej powierzchni kadru (88 proc. w poziomie i 100 proc. w pionie) – nowy obiektyw działa niezwykle szybko, cicho i płynnie w trakcie filmowania, co pozwala fotografom na uzyskanie najwyższej jakości materiału wideo.

Reklama

Fotografowanie ruchu


W fotografii ruchu wszystkie decyzje trzeba podejmować szybciej i z większą pewnością niż w innych dziedzinach tej sztuki. Wymaga to znajomości technik, praktyki i uważnej obserwacji. 

 

Jeśli uda Ci się naprawdę dobrze zgłębić tajniki fotografii ruchu, to niemal każda inna jej dziedzina wyda Ci się błahostką, każde wydarzenie będzie zdawało się przebiegać w zwolnionym tempie.

 

Zapisz się na kurs, aby dowiedzieć się więcej

Wygląd i charakter na miarę systemu EOS R

Obiektyw RF 24-240mm F4-6.3 IS USM stanowi świetne dopełnienie najlżejszego pełnoklatkowego bezlusterkowca Canon – EOS RP. Zaprezentowany we wrześniu 2018 r. system EOS R, dzięki nowo zaprojektowanemu mocowaniu RF, zapewnia wyjątkowe możliwości optyczne, najszybszy na świecie AF oraz usprawnioną komunikację między korpusem a obiektywem. Szybkie działanie, doskonała ergonomia oraz bezkompromisowa jakość obrazu znajdują się bowiem w centrum funkcjonowania systemu EOS R, którego integralną część stanowi najnowszy obiektyw.

Fotograf ekstremalny i sportowy oraz ambasador Canon Richard Walch niedawno zakończył 12-dniową podróż z Bergen do Kirkenes wzdłuż wybrzeża Norwegii. W tę niezwykłą podróż zabrał właśnie obiektyw RF 24-240mm F4-6.3 IS USM.

Po pierwszych zdjęciach wykonanych nowym szkłem, Walch powiedział: "Chciałem zabrać ten obiektyw w podróż, aby sprawdzić jego prawdziwe możliwości. Celem wyprawy było uchwycenie kontrastujących przestrzeni: ląd-woda, woda-ląd. W ten sposób chciałem przetestować wszechstronność obiektywu i jego użyteczność podczas wykonywania spontanicznych ujęć.

Piękno Norwegii jest zdumiewające. Gdy znajdujesz się w tak niezwykłym miejscu, czujesz się zmuszony uwiecznić ten krajobraz w całej okazałości. Nowy zoom sprawdził się znakomicie. Jest on uniwersalnym rozwiązaniem dla podróżników i idealnym wyborem dla fotografów wchodzących w świat systemu EOS R. Będąc kompaktowym i lekkim, gwarantuje najwyższą jakość zdjęć. Wszystkim, którzy pragną przekraczać granice kreatywności fotografii w podróży, polecam RF 24-240mm F4-6.3 IS USM".

Obiektyw Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM i EOS RP

Canon RF 24-240mm F4-6.3 IS USM i EOS RP

  • Szeroki zakres ogniskowych 24-240 mm
  • 5-stopniowa, dynamiczna stabilizacja obrazu
  • Asferyczne i ultra-dyspersyjne elementy obiektywu z powłoką Super Spectra Coating
  • Okrągła, siedmiolistkowa przysłona F4-6.3
  • System AF Nano USM
  • Pierścień regulacji Focus/Control Ring
  • Zainstalowany profil DLO oraz elektroniczna korekta zniekształceń

 

 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: ObiektywyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Czereśnie Masz może wykałaczkę? :))) Przychodzę znikąd Zatrzymane w czasie Ugrzęzłam ... Baletnica ze spinką