Świętokrzyski zlot pasjonatów fotografii i zawodowych fotografów

Świętokrzyski zlot pasjonatów fotografii i zawodowych fotografów

"Poprzez ideę Świętokrzyskiego Zlotu pasjonatów fotografii i Zawodowych Fotografów w ramach 180. rocznicy polskiej fotografii i światowego dnia fotografii chcemy wykorzystać walory regionu województwa świętokrzyskiego, magię plenerów Sandomierszczyzny, w szczególności chcemy podkreślić znaczenie województwa świętokrzyskiego jako kolebki polskiej fotografii dzięki twórczości jej prekursorów: pochodzącego z woj. świętokrzyskiego Jędrzeja Radwańsiego, który w 1839 roku wykonał pierwsze fotografie (dagerotypy) oraz Maksymiliana Strasza mieszkańca Kielc" - zapraszają organizatorzy I Świętokrzyskiego zlotu pasjonatów fotografii i zawodowych fotografów. SwiatObrazu.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.Miejscem spotkania uczestników I zlotu w dniach 10-11 maja 2019 r. jest sala rycerska zamku królewskiego w Sandomierzu. Są trzy możliwości uczestnictwa w I etapie zlotu
 
I. Uczestnictwo bez wpisowego w dniu 10 maja w godzinach 12.00-18.00,
 
1. Wykłady eksperta z Olympus
2. Konsultacje oraz testowanie aparatów i optyki firmy klasy premium
3. Wycieczka z przewodnikiem po Sandomierzu
4. Rabat przy zakupie biletów do trasy podziemnej (bilet w cenie 5 zł) oraz wejściu na Bramę Opatowską (bilet w cenie 1 zł)
 
Koszt uczestnictwa 0 zł, w związku z ponoszonymi kosztami organizacyjnymi jeśli nie sprawi Państwu kłopotu mile widziane zaproszenie swoich znajomych do polubienia stronyCudzechwalicie na portalu FB. Prosimy o rejestrację przez formularz zgłoszeniowy z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.
W trakcie zlotu istnieje możliwość zmiany opcji na uczestnictwo z akredytacją.
 
II. Akredytowani uczestnicy z możliwością bezpłatnego wypożyczania na czas zlotu sprzętu Olympus, uczestnictwo w instruktażach, sesje z modelkami i modelami, uczestnictwo w konkursach z nagrodami oraz inne atrakcje. Każdy uczestnik zlotu lub warsztatów otrzymuje akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do wybranych obiektów na terenie, gdzie organizowane będą etapy.
 
Zlot oferuje m.in. tematykę:
  • fotografii portretowej,
  • fotografii produktowej
  • street foto
  • fotografii krajobrazowej 
  • fotografii reportażowej
 
Koszt uczestnictwa w jednym etapie zlotu wiąże się z opłatą wpisową 200 zł  związaną z kosztami organizacyjnymi.
 
Osoby towarzyszące (rodziny) jak najbardziej mile widziane, bierne uczestnictwo w zlocie lub jako uczestnicy bezpłatni, zapewniamy opiekę przewodnika. Prosimy o zgłoszenie każdego dodatkowego uczestnika z opcją bezpłatną. Jeśli nie sprawi Państwu kłopotu prosimy też o zaproszenie znajomych do polubienia naszej strony na portalu FB. 
 
III. Akredytowani uczestnicy zlotu wraz z uczestnictwem w warsztatach fotograficznych z opiekunem - fotografem współpracującym z portalem Cudzechwalicie.
 
W przypadku pozytywnego wyniku ukończenia warsztatów uczestnicy otrzymają stosowne dyplomy.
 
Aby zrealizować założony cel w grupie warsztatowej przewidujemy jedynie pięciu uczestników dla jednego instruktora. Uczestnictwo w instruktażach, udział w warsztatach fotografii krajobrazowej, reportażowej, portretowej - sesje z modelkami i modelami, warsztaty fotografii produktowej, street foto.  Uczestnictwo w konkursach z nagrodami oraz inne atrakcje... Każdy uczestnik zlotu lub warsztatów otrzymuje akredytację uprawniającą do bezpłatnego wstępu do wybranych obiektów i atrakcji w trakcie zlotu. - koszt uczestnictwa w warsztatach na jednym etapie zlotu wiąże się z opłatą wpisową 300 zł, opłata związana jest wyłącznie z kosztami organizacyjnymi.
 
Osoby towarzyszące (rodziny) jak najbardziej mile widziane, bierne uczestnictwo w zlocie lub jako uczestnicy bezpłatni, zapewniamy opiekę przewodnika. Prosimy o zgłoszenie każdego dodatkowego uczestnika z opcją bezpłatną. Jeśli nie sprawi Państwu kłopotu prosimy też o zaproszenie znajomych do polubienia naszej strony na portalu FB.  
 
 
Istnieje możliwość uczestnictwa w jednym dniu zlotu lub warsztatów, prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym (obowiązuje 1/2 wpisowego)
 
Podczas zlotu jak wspomnieliśmy będą miały miejsce również warsztaty fotograficzne. 
 
Wiedza, którą przekażą nasi fotograficy będzie cennym zapleczem wskazówek dla rodzącego się  Talentu. Uczestnicy naszych warsztatów odnoszą już sukcesy w konkursach fotograficznych.
 
Koszt intensywnych dwudniowych warsztatów to 300 zł (jedynie koszty organizacyjne, koszty modelingu, przygotowania warsztatów, wypożyczenia rekwizytów oraz inne koszty...). Każdy uczestnik, który z wynikiem pozytywnym ukończy warsztaty otrzyma stosowny dyplom. Dla jednego instruktora przewidziane jest jedynie pięciu uczestników aby w pełni zrealizować założony cel szkolenia. Nie przewidujemy zwiększania grup. Ilość miejsc ograniczona. 
 
Podczas warsztatów uczymy się od mistrzów fotografii jak również od siebie nawzajem. Oprócz nauki od najlepszych ważna jest również wymiana doświadczeń. Warsztaty są zawsze bardzo intensywną i ciekawą formą nauki praktycznej!
Oferujemy pewną nowość, uczestników w grupach dobieramy biorąc pod uwagę używany sprzęt, aby w ten sposób usprawnić wymianę doświadczeń.
 
Zlot fotografów oraz warsztaty fotograficzne celowo zaplanowaliśmy na terenie województwa świętokrzyskiego, gdyż okolice te są miejscem o wspaniałym klimacie dla tego typu przedsięwzięć. Zróżnicowanie architektury a przede wszystkim walory przyrodnicze oraz etnograficzne regionu są idealne również do wspaniałego wypoczynku. Klimat regionu jak również fakt, że tutaj mieszkali Maksymilian Strasz i Andrzej (Jędrzej) Radwański - promotorzy polskiej fotogrfii, dają nieskończone możliwości dla jej pasjonatów. 
 W związku z  kosztami organizacyjnymi zlotu tj, koszty modelingu, bilety wstępów dla uczestników, przewodnicy, wypożyczenie strojów, rekwizytów oraz inne koszty organizacyjne przy rejestracji uczestników wymagane jest wpisowe.
 
Na zlot należy zabrać: aparat fotograficzny oraz inny sprzęt okołofotograficzny w zależności od indywidualnych potrzeb (statyw, blenda, filtry...).
 
 

Autor: Artykuł Partnera


Oceny artykułu: 0% 0% ocen: 0

Sprawdź inne artykuły z kategorii: AktualnościKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

zad.19 kurs foto kurs foto. zad.19 Uznam-1 Świtezianka Błyszcząca - On :) DSC_0037 DSC_0006 DSC_0270