XP-Pen – wschodząca gwiazda na rynku tabletów graficznych

XP-Pen – wschodząca gwiazda na rynku tabletów graficznych

Czy zaopatrzenie się w wysokiej klasy tablet piórkowy musi się wiązać z ponoszeniem dużych wydatków? Do czego w ogóle fotografowi mogłoby być potrzebne takie urządzenie? Skąd się wzięła marka XP-Pen i co ma nam do zaoferowania? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule. A bardzo możliwe, że przy okazji zmieni się cały Wasz sposób patrzenia na warsztat cyfrowego fotografa. Tak więc zapraszamy!


XP-Pen na rynku polskim – strona 1


Aby móc oszacować pozycję jakiegoś producenta w "jego" niszy rynkowej, najlepiej jest porównać to, co oferuje z ofertą jego bezpośredniego konkurenta. W przypadku tańszych tabletów dla wymagających grafików i fotografów będzie to Huion – duży chiński producent sprzętu dla grafików, rysowników i projektantów korzystających z cyfrowych technik obrazowania. Huion jest dla XP-Pen głównym konkurentem i spora część oferty Japończyków jest odpowiedzią na propozycje potentata z Chin. Omawiając bardziej szczegółowo ofertę firmy XP-Pen dostępną w naszym kraju skupimy się na tej właśnie grupie tabletów.

Proste i zaawansowane tablety piórkowe USB

Oprócz przedstawionego na poprzedniej stronie podziału tabletów (i innych urządzeń oraz akcesoriów oferowanych przez XP-Pen) ze względu na formalną przynależność do określonych grup, ofertę firmy można też sklasyfikować nieco inaczej. Z punktu widzenia użytkownika ważną osią podziału może być zebranie oferowanych modeli pod kątem sposobu komunikacji z komputerem. Zaczniemy od grupy tradycyjnych modeli przewodowych, łączących się z komputerami PC oraz Mac wyłącznie za pośrednictwem złączy USB.

 

XP-Pen G430s (cena 129 zł) – mały tablet przewodowy o wymiarach roboczych 10,1×7,6 cm (4×3 cale) i rozdzielczości 5080 LPI (linii na cal). Zapewnia czułość na poziomie 8192 rozróżnianych stopni nacisku.

Główny konkurent: Huion H430 (czułość nacisku 4098 stopni, cena 139 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen G430s (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen G640 (cena 169 zł) – tablet o wymiarach roboczych 15,2×10,1 cm (6x4 cale). Rozdzielczość 5080 LPI, rozróżnia 8192 stopnie nacisku. Dostarczany nabywcy z imponującym zestawem 20 zapasowych końcówek rysików.

Główny konkurent: Huion H640 (cena 179 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen G640 (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen Star 03 Pro (cena 219 zł) – tablet formatu 25,4×15,2 cm (10×6 cali) wyposażony w 8 programowalnych przycisków funkcyjnych. Charakteryzuje się rozdzielczością 5080 LPI i rozróżnia 8192 stopnie nacisku. Przeznaczony jest dla bardziej wymagających użytkowników, w szczególności korzystających z programów Photoshop CC, Adobe Illustrator, Corel Painter, Autodesk Maya, Autodesk Mudbox i ZBrush z którymi jest domyślnie kompatybilny.

Główny konkurent: Huion H1060 (minimalnie większy obszar roboczy, piórko wymaga ładowania, mniejsza częstotliwość próbkowania 233 RPS, cena 299 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Star 03 Pro (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen Deco 1 (cena 279 zł) – zaawansowany i elegancki tablet dla wymagających o minimalistycznej stylistyce z podświetlanymi znacznikami narożników obszaru roboczego. Charakteryzuje się grubością wynoszącą zaledwie 8 mm, obszarem roboczym o wymiarach 25,4×15,9 cm (10×6,25 cali) i nowoczesnym złączem USB typu C. Podobnie jak model Star 03 Pro, ma on 8 przycisków funkcyjnych, rozdzielczość 5080 LPI i rozróżnia 8192 stopnie nacisku. Jest domyślnie kompatybilny z aplikacjami Photoshop CC, Adobe Illustrator, Corel Painter, Autodesk Maya, Autodesk Mudbox, ZBrush i openCanvas. Nabywca tabletu otrzymuje, oprócz standardowego wyposażenia, również rękawiczkę ułatwiającą pracę i chroniącą powierzchnię tabletu przed zabrudzeniem. Sprawdż wszytskie modele tabletów graficznych z serii Deco.

Główny konkurent: Huion H1060 (piórko wymaga ładowania, mniejsza częstotliwość próbkowania 233 RPS, cena 299 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Deco 01 (Fot. XP-Pen)

 

Tablety bezprzewodowe

Druga z prezentowanych tutaj grup urządzeń to tablety graficzne komunikujące się z komputerem za pośrednictwem złącza bezprzewodowego. Taki sposób transmisji danych pozwala na większą swobodę pracy i rezygnację z plączących się dookoła kabli. Oczywiście wiążą się z tym też pewne niedogodności – konieczność pracy na zasilaniu akumulatorowym oraz nieco mniejszą, niż w przypadku modeli przewodowych częstotliwość próbkowania sygnału z piórka – dlatego też producent zadbał o to, aby urządzenia te miały możliwość komunikacji nieco bardziej typowej, za pośrednictwem złącza USB. Można więc śmiało powiedzieć, że prezentowane tutaj urządzenia są od swoich "mniejszych braci" bardziej uniwersalne.

 

XP-Pen Star 06 (cena 389 zł) – zaawansowany tablet przystosowany zarówno do pracy przewodowej, jak i bezprzewodowej. Ma obszar roboczy o wymiarach 25,4×15,2 cm (10×6 cali) i panel sterowania wyposażony w sześć przycisków i pokrętło wielofunkcyjne. Jego rozdzielczość to 5080 LPI, a precyzję zapewnia czułość na poziomie 8192 stopni nacisku. Pióro P01 w przypadku tego modelu dostarczane jest z nową wersją podstawki, będącej jednocześnie narzędziem do wymiany końcówek rysików, a dodatkowo nabywca tabletu otrzymuje w zestawie rękawiczkę roboczą.

Główny konkurent: Huion Q11K (cięższy o ok. 35%, piórko wymaga ładowania, cena 409 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Star 06 (Fot. XP-Pen)

 

XP-Pen Star 05 (cena 299 zł) – najtańszy bezprzewodowy tablet piórkowy dostępny w sprzedaży detalicznej. Proste, eleganckie urządzenie o sporych możliwościach. Oferuje przestrzeń roboczą o wymiarach 20,3×12,7 cm (8×5 cali) rozdzielczość 5080 LPI i precyzję wynoszącą 2048 stopni nacisku. Z boku obudowy ma sześć przycisków funkcyjnych ułatwiających pracę. W zestawie nabywca otrzymuje sporo akcesoriów, m.in. rękawiczkę grafika i wygodną podstawkę na piórko.

Główny konkurent: Huion DWH69 (cięższy o ok. 30%, piórko wymaga ładowania, cena 359 zł)
 

tablety graficzne tablety piórkowe XP-Pen tablet dla fotografa akcesoria oferta
XP-Pen Star 05 (Fot. XP-Pen)

 

Autor: Artykuł promocyjny1 2 3 4Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: Tablet graficznyKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Najnowsze fotografie

Sufit Teja Świeczka kwiatowa Mercedes-Benz CLA StreetStyle Kormoran na stawie Czereśnia Mercedes-Benz 300 SL Coupe