Zobacz wybuch wulkanu uchwycony z kosmosu

Zobacz wybuch wulkanu uchwycony z kosmosu

Wulkan Rajkokie na rosyjskich Wyspach Kurylskich przebudził się po prawie stu latach, posyłając, z krateru o średnicy 700 m, pióropusz popiołu i gazu, na ponad 20 km w niebo.Naziemny monitoring nie zarejestrował przed wybuchem żadnych sygnałów ostrzegawczych, astronauci NASA jako pierwsi zobaczyli, że wulkan się budzi. 
 
Astronauta z załogi Expedition 59 na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA zdołał uchwycić wybuch z odległości 402 km. Zdjęcie zostało zrobione aparatem Nikon D5 z obiektywem o ogniskowej 340 mm.
 
Reklama

Fotograficzne błędy i sposoby eliminacji


Każdy fotograf, przeglądając swoje zdjęcia odczuwa czasami rozczarowanie. Spostrzega ich niedostatki - czasem wynikające z niewystarczająco dobrego ustawienia sprzętu, a czasem z błędu samego fotografa.

 

Pierwszym krokiem na drodze do uniknięcia błędu to wiedzieć, że on istnieje. My jednak idziemy dalej: nie tylko przestrzegamy Cię przed fotograficznymi manowcami, ale też uczymy, jak rozpoznawać problemy - w trakcie sesji i na gotowym zdjęciu.

 

Sprawdź jak przebiega e-kurs

Wybuch wulkanu uchwycony z kosmosu

wybuch wulkanu

Fot. NASA

Dwójka fotografów ryzykowała życie, robiąc zdjęcia nad rozgrzaną do czerwoności lawąKīlauea to czynny wulkan, który znajduje się na wyspie Hawai'i (zwanej również Wielką Wyspą) w archipelagu Hawajów. Odwiedzający go turyści mogą podziwiać wpływające do oceanu rzeki magmy. 

 

Erupcja wulkanu na zdjęciach astronautyJeden z astronautów ISS - Chris Hadfield - opublikował ostatnio spektakularne zdjęcie Etny podczas erupcji. Włoski wulkan jest obecnie najwyższym i największym w Europie. 

 

 

Wulkaniczny dym w kleszczach błyskawic na zdjęciu łowcy burz Francisco NegroniegoChilijski fotograf Francisco Negroni potrafi uchwycić żywioły w najbardziej zaskakujących momentach. Jest nie tylko łowcą burz, ale też erupcji wulkanów. 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.pl


Oceny artykułu: 100% 0% ocen: 2

Sprawdź inne artykuły z kategorii: AktualnościKomentarze Użytkowników

Niezalogowanych Użytkowników prosimy o zalogowanie się przed dodaniem komentarza.Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów SwiatObrazu.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.Najnowsze fotografie

Czereśnie Masz może wykałaczkę? :))) Przychodzę znikąd Zatrzymane w czasie Ugrzęzłam ... Baletnica ze spinką