Olympus dodaje tryb AF do wykrywania ptaków w aparacie E-M1 X

Olympus dodaje tryb AF do wykrywania ptaków w aparacie E-M1 X

Olympus udostępnił nową aktualizację oprogramowania sprzętowego do aparatu OM-D E-M1 X, wprowadzającą tryb AF z funkcją detekcji ptaków -Jednocześnie została udostępniona aktualizacja wzbogacająca aparat OM-D E-M1 Mark III o możliwość nagrywania filmów w formacie RAW za pośrednictwem zewnętrznego rejestratora.


Aktualizacje oprogramowania sprzętowego do Olympusa - poznaj nowe funkcje

Funkcja detekcji ptaków została dodana do systemu AF z inteligentnym wykrywaniem obiektów, które działa w oparciu o zastrzeżoną przez Olympusa technologię głębokiego uczenia. Po zaktualizowaniu aparatu do najnowszej wersji oprogramowania sprzętowego będzie można skupiać ostrość przede wszystkim na ptasim oku i automatycznie przełączać ostrość na głowę lub ciało ptaka, jeśli oko nie zostanie wykryte. Olympus obiecuje, że funkcja ta będzie działać poprawnie nawet w przypadku ptaków fotografowanych w ich naturalnych siedliskach, które mogą charakteryzować się dużą ilością listowia i innych obiektów maskujących ptaki.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem