Zobacz to co niewidoczne dzięki kamerze UV

Zobacz to co niewidoczne dzięki kamerze UV

Fotograf i naukowiec Don Komarechka przygotował ciekawe wideo o świetle ultrafioletowym - Pokazuje w nim, jak zmodyfikowana kamera i odpowiedni filtr pozwalają pokazać ukryty świat ultrafioletu. Taka aparatura ujawnia niedostrzegalne gołym okiem wzory kwiatów, które mają szczególne znaczenie dla zapylaczy, takich jak pszczoły.


Zobacz, co odkrywa ultrafiolet

Ludzkie widzenie ograniczone jest tylko do tzw. "widzialnej" części widma elektromagnetycznego. "Widzialnej" dla człowieka, co nie oznacza, że pozostała część spektrum jest niedostrzegalna. Istnieją organizmy, dla których jest ona normalnie dostępna, tak jak dla nas tzw. białe światło. W bezpośrednim sąsiedztwie dostępnego nam widma znajdują się podczerwień i ultrafiolet, które można zarejestrować za pomocą specjalnie dostosowanych kamer oraz aparatów.

Dostęp do pełnej treści serwisu www.SwiatObrazu.pl jest bezpłatny - wymagane jest jednak zalogowanie do serwisu. Logowanie wymagane jest również do dodawania komentarzy.

Rejestracja 

dla nowych użytkowników

 

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, zapraszamy do wypełnienia krótkiego formularza rejestracyjnego.

 

 

Logowanie 

dla użytkowników SwiatObrazu.pl

 

E-mail: 

 

Hasło:  

 

Zapomniałeś loginu lub hasła?

Problemy z logowaniem

 

DLACZEGO WARTO SIĘ ZAREJESTROWAĆ DO SERWISU SWIATOBRAZU.PL?

Przy pierwszej rejestracji otrzymasz od nas powitalny prezent: Pełną wersję podręcznika "Świat barw w fotografii cyfrowej".

A poza tym otrzymujesz bezpłatny stały dostęp do:

  • wszystkich artykułów opublikowanych w serwisie swiatobrazu.pl;
  • mechanizmów galerii swiatobrazu.pl
  • forów dyskusyjnych;
  • prezentów dla zarejestrowanych Czytelników;
  • codziennego newslettera informacyjnego;
  • swojego profilu osobistego, w którym będziesz mógł zarządzać galeriami, komentarzami, zdjęciami w konkursach itp.

Czas rejestracji - ok. 1 min.

Uwaga

Podczas rejestracji nie zbieramy żadnych szczegółowych danych personalnych i teleadresowych. W każdej chwili możecie usunąć trwale i bezpowrotnie dane dotyczące Waszego konta i zrezygnować ze statusu zarejestrowanego Czytelnika i wszystkich usług bezpłatnych swiatobrazu.pl. Przed rejestracją prosimy o zapoznanie się z regulaminem