Nadav Kander uhonorowany za wybitny wkład w fotografię

Nadav Kander uhonorowany za wybitny wkład w fotografię

World Photography Organisation ogłosiło, że tegoroczną nagrodę za wybitny wkład w fotografię w konkursie Sony World Photography Awards otrzyma Nadav Kander. 17 kwietnia, w czasie ceremonii wręczenia nagród w Londynie, artysta zostanie uhonorowany za wszechstronność i znaczący wpływ na medium, jakim jest fotografia. Obszerny wybór prac Nadava Kandera znajdzie się na wystawie Sony World Photography Awards 2019, czynnej od 18 kwietnia do 6 maja w londyńskim Sommerset House.Nagroda za wybitny wkład w fotografię to dla mnie wielkie wyróżnienie — mówi Nadav Kander.  Oznacza ona, że jestem dla innych inspiracją, a trudno mi sobie wyobrazić większy komplement. Jestem zaszczycony, że dołączam do grona wcześniejszych laureatów tej nagrody, a jeśli rzeczywiście zainspirowałem kogoś do głębszych poszukiwań i bardziej autentycznej fotografii, to czuję się uhonorowany podwójnie. Chciałbym także podziękować firmie Sony i World Photography Organisation za tę wspaniałą platformę.
 
— Nadav Kader to twórca wszechstronny, łączący siłę z delikatnością — podkreśla Scott Gray, dyrektor generalny World Photography Organisation. — Jego zdjęcia, często ukazujące dominację człowieka nad środowiskiem naturalnym, mają w sobie wielką moc. Jestem szczęśliwy, że World Photography Organisation może uhonorować tak wybitnego artystę i zaprezentować prace z całej jego kariery.
 
Przyjmując nagrodę Nadav Kander dołączył do znakomitego grona jej laureatów, które tworzą między innymi Candida Höfer, Martin Parr, Elliott Erwitt, William Klein, Eve Arnold i Mary Ellen Mark. Przegląd prac Kandera na wystawie Sony World Photography Awards 2019 przygotowano we współpracy z Flowers Gallery w Londynie i Nowym Jorku. Od 4 kwietnia do 25 maja 2019 r. we Flowers Gallery w Nowym Jorku czynna będzie indywidualna wystawa Nadav Kander: Dark Line - The Thames Estuary (Nadav Kander: Ciemna linia — ujście Tamizy).
Reklama

Filmowanie aparatem i edycja wideo


Filmowanie aparatem fotograficznym ma pewne zalety, których kamery wideo i filmowe nie są w stanie zaoferować bez zainwestowania naprawdę poważnych kwot pieniędzy.

 

W e-kursie omawiamy zarówno kwestie sprzętowe (wybór aparatu, obiektywu, akcesoriów) i techniczne (formaty zapisów obrazu filmowego itp.) jak i warsztatowe oraz artystyczne. Następnie przechodzimy do edycji wideo ponieważ film nagrany aparatem jest tak naprawdę tylko surowcem..

 

 

Sprawdź szczegóły

 
Nadav Kander (ur. 1961) od ponad 30 lat wywiera wielki wpływ na fotografię. W swojej działalności artystycznej sięga po najróżniejsze gatunki, a jego wielokrotnie nagradzane fotografie komercyjne, figuratywne, portretowe i krajobrazowe mają niepowtarzalny styl, często wywołujący u widza uczucie wyciszenia i równocześnie niepokoju.
 
Kander mieszka i pracuje w Londynie. Wydał siedem własnych albumów, a jego prace pokazywano na niemal 30 międzynarodowych wystawach. W 2015 r. otrzymał nagrodę Honorary Fellowship Award brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego (Royal Photographic Society). Jego zdjęcia znajdują się w wielu znakomitych kolekcjach publicznych — między innymi londyńskiej National Portrait Gallery i Museum of Contemporary Photography w Chicago.
 
Do najbardziej znanych projektów artysty należą: cykl Yangtze — The Long River (Jangcy — długa rzeka), uhonorowany nagrodą Prix Pictet w 2009 r.; Dust (Pył), ukazujący pozostałości po zimnej wojnie: radioaktywne ruiny tajnych miast na granicy między Kazachstanem a Rosją; Bodies 6 Women, 1 Man (6 ciał kobiecych, 1 męskie) czy Obama’s People (Ludzie Obamy), ceniona seria 52 portretów zamówiona przez New York Times Magazine. Wciąż powstająca seria Dark Line — The Thames Estuary to osobista refleksja na temat krajobrazów rejonu, w którym Tamiza wpada do morza.
 
Nadav Kander
Fot. Nadav Kander
 
Nadav Kander
Fot. Nadav Kander
 
Nadav Kander
Fot. Nadav Kander
 
Nadav Kander
Fot. Nadav Kander
 

Nadav Kander w SwiatObrazu.pl

 

Modelki Playboya 60 lat później w obiektywie Nadava KanderaMagazyn Playboy założony w 1953 roku przez Hugh Hefnera szczyt popularności osiągnął w latach 70. Od początku istnienia stał się dla wielu dziewczyn drogą do zdobycia światowej sławy. 

 

Protezy mogą być piękne - portrety Nadava KanderaLaureat 3 miejsca w konkursie World Press Photo 2014 w kategorii "Portrety pozowane (zdjęcie pojedyncze)" Nadav Kander w swoim portfolio posiada wiele fascynujących cykli fotografii. Jednym z nich jest "Alternative Limb Project". 

 

Autor: Redakcja SwiatObrazu.plNajnowsze fotografie

Czerwone kwiaty W marcu, jak w garncu :) Śpioszek Dla wędkarzy _MG_0474 _MG_0659ś _MG_1168ś